TF1 Sigma Filter

Inovatívny, utesnený kompozitný polymérový filter – TF1 Sigma filter z Fernox

Líder v oblasti produktov pre úpravu vody, spoločnosť Fernox, prichádza na trh s ponukou najnovšej edície filtrov pre vykurovací systém – TF1 Sigma Filter. Precízne skonštruovaný a pevný filter je vyrobený z kompozitného polyméru a podobne ako jeho mosadzný náprotivok TF1 Omega Filter má vodotesný dizajn a je k dispozícii s 22mm pripojením pre rýchlu inštaláciu. Spoľahlivý s jednoduchým čistením prichádza TF1 Sigma Filter na trh až s 10 ročnou zárukou a je pokračovaním záväzku spoločnosti byť lídrom inovácií v technológii filtrov.

Od svojho založenia v roku 1964 bol Fernox v popredí revolucionalizácie inštalatérskeho priemyslu už s jeho základnými produktami – predstavenie niekoľkých produktov ako prvých v tomto odvetví ako prvý inhibítor pre rodinné domy na ochranu pred koróziou, preplachovacie čerpadlo a duálny systém filtrácie. Najnovšou ponukou Fernox-u je prvý utesnený filter z kompozitného plastu so spojkou pre rýchle pripojenie.

K dispozícii tak, aby sa zmestil do 22 mm potrubia, vysoko výkonný filter využíva jedinečnú technológiu hydronickej separácie častíc (HPS) a magnetickú filtráciu na odstránenie systémových nečistôt rýchlo a efektívne z domáceho vykurovacieho systému.

TF1 Sigma Filter bol vyvinutý ako utesnená jednotka bez odnímateľného veka, takže je vodotesný, jednoduchý na čistenie a servis. Zavedenie tohto zapečateného konštrukčného prístupu eliminuje potrebu náhrady “O” krúžkov, nakoľko sa tým znižujú dodatočné náklady na servis a výmenu potrebnú pri otváraní veka ako je to pri tradičných plastových filtroch.

Pre jednoduchú inštaláciu TF1 Sigma Filter môže byť inštalovaný horizontálne, vertikálne alebo v akejkoľvek orientácii v oboch smeroch prúdenia. Vďaka svojej schopnosti byť umiestnený v uhle až 45 °, je ideálny pre použitie v malých alebo obmedzených priestoroch.

Filter TF1 SIGMA obsahuje dvojité radiálne tesnenia na spojenie medzi niklom, mosadzným potrubím a hlavným telesom filtra pre extra spoľahlivosť a integritu dizajnu.

TF1 Sigma Filter využíva celý rad vysoko kvalitných súčiastok, ktoré zaisťujú optimalizáciu výkonu. Zvolené s ohľadom na vysokú pevnosť a odolnosť proti hydrolýze. TF1 Sigma filter je vyrobený z kvalitného priemyselného polyméru, ktorý je ideálny pre vykurovacie a chladiace systémy – poskytuje vysokou odolnosťou proti extrémnym teplotám a tlaku.

A na koniec, vypúšťací ventil je navrhnutý tak, aby sa jednoducho ovládal ručne zatiaľ čo poskytuje bezpečné pripojenie do systému a pevný servisný bod. Magnet je vyrobený z prvotriedneho neodymu – čo umožňue vysoko efektívne snímanie prietoku, rovnako je to silné filtračné médium, ktoré zabezpečuje nepretržitú konzistentnú úroveň zberu nečistôt.

“Na základe výskumu medzi inštalatérmi sme identifikovali, že jednoduchosť produktu bola kľúčovým faktorom toho čo hľadali pri in-line filtroch. V nadväznosti na náš úspech s Filtrom TF1 Omega sa potvrdilo zo spätnej väzby, že rastie popularita zapečatených filtračných jednotiek – najmä s odkazom na servis systému – a tento koncept sme chceli posunúť aj na ďaľšiu úroveň.” hovorí Yves Desplenter, obchodný riaditeľ Fernox pre Benelux. “S nadšením prichádzame na trh s filtrom TF1 Sigma, aby sme rozšírili ponuku filtrov radu TF1 Fernox.”

Pre viac informácií o TF1 Sigma Filter prosím navštívte: https://www.fernox.sk/TF1-Sigma

Country