O Nás

Spoločnosť Fernox vznikla v roku 1964 a predstavuje popredného výrobcu chemikálií na ošetrenie vody, filtrov ústredného kúrenia, spotrebného tovaru v oblasti inštalatérstva a poskytovateľa diagnostických testovacích služieb. Fernox je priekopníkom pri vývoji energeticky efektívnych produktov pre tradičné aj obnoviteľné technológie v domácom, ale ja v komerčnom použití. Podnik sa zaviazal uplatňovať progresívny program výskumu a vývoja, pričom investoval mnoho prostriedkov do vlastného rozsiahleho výskumného tímu vedcov so sídlom v Spojenom kráľovstve, USA a v Indii.

Prevádzkové sídlo má spoločnosť v anglickom Wokingu. Výrobné závody prevádzkuje v Spojenom kráľovstve a v Európe. Pobočky má spoločnosť vytvorené vo Francúzsku, Nemecku, Taliansku, Belgicku, Holandsku, Maďarsku, Číne a v USA. Medzi ďalšie plány patrí expandovanie do východnej Európy a Ázie. Spoločnosť Fernox je dcérskym podnikom MacDermid Enthone Industrial Solutions. Ide o globálneho a všestranného výrobcu vysokotechnologických špeciálnych produktov a poskytovateľa technických služieb. Ide o organizačnú jednotku Element Solutions Inc (NYSE: ESI). Element Solutions Inc je poprednou spoločnosťou v oblasti výroby špeciálnych chemikálií, ktorá v rámci svojej obchodnej činnosti poskytuje široký rad riešení zlepšujúcich produkty každodennej spotreby ľudí. 

V roku 2019 sa globálna značka Fernox zaregistrovala ako spoločnosť so sídlom v Spojenom kráľovstve, Fernox Ltd, čo odzrkadľovalo zmeny v jej štruktúre.

Výskum a vývoj

Fernox má jedinečnú a špecializovanú ponuku v oblasti výskumu, vývoja a technických služieb, ktorá odráža meniace sa požiadavky a rastúce technologické požiadavky odvetvia. Na čele inovácií má spoločnosť Fernox výhody z 13 technických centier pre výskum a vývoj, ktoré obsluhuje 250 vedcov a inžinierov z celého sveta.

Fernox uplatňuje prísnu politiku zodpovedného podnikania, ktorá podporuje najlepšie postupy a zakazuje testovanie na zvieratách. Jeho chemické výrobky výrazne prekračujú priemyselné štandardy a boli schválené a akreditované spoločnosťami Energy Savings Trust Registered, KIWA, WRAS, Belgaqua a Buildcert.

Featured Produkty

Country