Powerflushing

Prečo powerflush?

V

prípade kalov a nečistôt z vykurovacích systémov, môže sa hromadiť v radiátory, potrubia a výmenníkov tepla, čo môže spôsobiť vážne prekážky. Toto znižuje prenos tepla a môže vyústiť do rúry, radiátora ventil vykurovania servo ventil poškodený. V niektorých prípadoch to môže viesť k predčasnému zlyhaniu kotla.

Powerflushing je obľúbenou metódou na čistenie a údržba ústredného kúrenia. A powerflushing jednotka vysiela vody pri vysokej rýchlosti cez systém vytiahnite a odstráňte nečistoty, usadeniny a kaly. Dôkladné powerflush zlepšia distribúciu tepla po celom pozemku, následne zníženie domácich účtov za energie a zvýšenie spoľahlivosti systému.

Ústredné kúrenie kalov a nečistôt spôsobí..

powerflush?

Čo budete potrebovať

 • Powerflush jednotka, ako napríklad Fernox poháňacie Vyplachovanie stroja MKIII
 • Fernox TDS meter
 • Fernox Powerflushing filtra F5
 • Fernox TF1 Splachovanie adaptér/ prenos sily hlavy čerpadla (ak sa vyžaduje)
 • Powerflushing filter (voliteľný)
 • Fernox Protector F1/ Filter Fernox kvapalina+ Chránič/ Fernox Alphi-11
 • Fernox Protector Test Kit (voliteľné)

Úvodná kontrola

počiatočné činnosti domu by mala byť ukončená, okrem konzultácii s majiteľom domu. Potenciál vysoko dôsledku zaneseného odvetrávacieho otvoru by mal byť identifikované, t. j. za studena, ako aj oblasti, ktoré sú značne skorodované. Keď silne Skorodované súčasti je nutné, aby majiteľ domu by si mali byť vedomí toho, že čistenie môže odhaliť netesnosti v najviac zahrdzavené oblasti.

Nastavenie powerflushing,

pred začatím flushing procesu bude potrebné zabezpečiť systém je správne nastavený na používanie pohonných jednotiek.

 1. vypnúť všetky elektrické ovládanie a elektricky izolovaný systém (ak je napr. pomocou prenosu výkonu čerpadla adaptér). Uistite sa, že všetky kúrenia hlavu kolesa a zámok krytu ventilov sú plne otvorené.
 2. Skontrolujte, či sú všetky termostatické ventily radiátorov, alebo TRV hlavy, sú odmontované alebo nastavené na maximum, a že všetkých vyhadzovačov a ventily sú otvorené. Žiadne anti-gravitačné ventily by mali byť prepojené, obísť alebo dočasne odstránené.
 3. Izolovať všetky tepelné uloženie valcov
 4. Teraz rozhodnúť o najlepšiu pozíciu na umiestnenie a pripojenie Fernox Žací stôl s mechanickým priechodom do systému. To by malo byť v dosahu vhodného odpadového potrubia a v blízkosti pohodlný sieťový prívod vody. Používanie RCD (prúdový chránič) po pripojení čerpadla do elektrickej zásuvky.

powerflushing stroja môže byť pripojený k systému pomocou TF1 Splachovanie adaptéry, ktoré možno použiť v prípade, že Fernox TF1 Filter je namontovaný. Alternatívne môže byť pripojený cez tok a spätné potrubie na kotol (čo je obzvlášť užitočné pri výmene kotla), alebo môžete tiež pripojiť zariadenie cez obehové čerpadlo s mechanickým priechodom Pumpe adaptér. Nakoniec, môžete pripojiť zariadenie cez chladič, avšak táto možnosť by mala byť použitá iba ak neexistujú alternatívne pripojenie nie je k dispozícii.

5. Pripojte sieťový prívod vody, prietoku a vypúšťacie potrubia, čím sa zabezpečí, že všetky izolačné ventily sú zatvorené.

6. Pripojte powerflushing filter prietokový ventil pomocou ženských vačkovým zámkom.

7. Pripojte hadicu na druhý koniec powerflushing filter s použitím samčej vačkovým zámkom.

Začali powerflushing

Otočte poháňacie jednotky na počiatočné do systému vodou. Naplňte čerstvou vodou a dávka stroj s Fernox Powerflushing filtra F5. Cirkulovať čistiaci prostriedok (hoci kúrenie je zapnuté, ak je to možné) a dynamické vyváženie splachovanie (spätný tok pravidelne).

8. Vypnite všetky okrem jedného z radiátorov v systéme.

9. So systémom naplnené a powerflush jednotka spustená, do obehu a v opačnom smere prietoku každú jednu až dve minúty.

10. Pomaly otvorte oba vypúšťací ventil a sieťový prívodný ventil. Uistite sa, že skládka je vyliať do odpadu.

11.Jemne otvorte obe vypúšťací ventil a sieťový prívodný ventil. Uistite sa, že skládka je vyliať do odpadu.

12.Postupne otvorte vypúšťací ventil, vyváženie zvýšenia prietoku mains. Cieľom pre maximálnu výstupnú frekvenciu, ktorá môže byť až po sieťový prívod vody k dispozícii. V obehu s mechanickým priechodom.

plniace a vypúšťacie sadzby sa môžu opäť dostať pri prietoku je vzhľadom na rozdiely v systéme odporu v každom smere prúdenia. Pre všetky systémy, izolovať a na poschodí radiátory najprv ako dolné vykurovacie telesá majú tendenciu byť viac kal.

Po čistení

Na záver, po odpojení jednotky a dlhodobej odstávke systému, mali by ste ho dávky s Fernox Protector F1. Ak protimrazovej ochrany je potrebné Fernox Alphi-11 môže byť použitá. Alternatívne systémy s in-line filter vybavený môže byť dávkované s Filter Fernox kvapalina + ochranná fólia. Fernox ústredné kúrenie chrániče zabezpečiť dlhodobú ochranu proti korózii a usadzovaniu nečistôt a udržiavať efektívnosť systému.

1. Pridajte chránič cez filter/ plnenie slučky/ chladič. Fernox Express alebo Superconcentrate výrobky môžu byť vložené do systému, čím sa znižuje čas na mieste.

2. Do obehu sa ochranný systém dosiahne prevádzkovú teplotu

3. Skontrolujte protector koncentrácie pomocou Fernox Protector Test Kit, potom nastavte ovládacie prvky a otestovať systém.

Váš systém by sa teraz mal dôkladne vyčistiť a prepláchnuť

princípom je vytvorenie silnej čerstvej vody za kontrolovaných podmienok na odstránenie nečistôt zo systému, pozrite si naše “Ako…” pre viac informácií kontaktujte nás.

Potrebujete viac informácií pre vašich zákazníkov? Na našich záhrad video.

FERNOX VYHLÁSENIE COVID -19