Ako znížiť hlučnosť kotla

Čo spôsobuje kotol hluk?

najčastejšou príčinou hluku kotlov, tiež známy ako “spúštací kettling’, je usadzovanie vodného kameňa do tepelného výmenníka kotla. Tento stav sa ešte zhoršil ak magnetit je tiež prítomný v systéme, pretože kombinuje s konektorom do oveľa ťažšie.

Za vklady sú dobré izolanty, je čiastočná izolácia povrchu tepelného výmenníka, ktorý môže dôjsť k nerovnomernému ohrevu a vydávajú hrkotavý zvuk budete počuť. Ďalšie vklady môže obsahovať oxid kalu, piesok a tehlový prach. Výmena kotla môže rušiť mäkké kaly a usadeniny v iných častiach systému, čo spôsobuje tieto nečistoty budú prepravené do systému vodu a opäť uloží vo výmenníku tepla. Rovnaký problém sa môže vyskytnúť v dôsledku cirkulátor výmenu prietokov.

Kotol zvuky by mohla byť aj pre mechanické problémy v rámci centrálneho vykurovacieho systému. Mohlo by to byť nesprávne plynový horák tlaku a prietoku chybný termostat, alebo odlievania.

tam, kde je hluk?

Ak máte skontrolovať váš kotol na mechanické poruchy a našli všetko, čo má byť v dobrom stave, potom je možné vydedukovať, že váš hlučný kotol je vodný kameň na tepelnom výmenníku.

V tomto prípade sa zvuk budete počuť priamo súvisí s rýchlym kondenzačných alebo rozpad pary vo vode. Lokalizované varenie rozvíja na povrch vodného kameňa, ktorý vytvára malé bublinky pary. Je to pohyb bublinky, vytvorí sa vydávajú hrkotavý zvuk ako opúšťa vklad povrch a prechádza okolo centrálneho vykurovacieho systému.

Aké sú riešenia?

Fernox kotol hluku výfuku F2 možno použiť na zmenšenie veľkosti pary a vzduchu vzduchové bubliny, ktoré tvoria na tepelnom výmenníku. Toto sa dosiahne tým, že znižuje povrchové napätie vody systém čo znamená len malé bublinky nie sú schopní tvoriť a s tým spojené emisie hluku sa výrazne oslabilo. Avšak, tento výrobok nebude riešiť základné príčiny a preto je celý systém čistenia by mala byť vykonaná v čo najkratšom čase.

v systémoch, ktoré sú mladšie ako 10 rokov, kyslý čistiaci prostriedok na báze môže byť použitý na odstránenie usadenín v systéme. Fernox DS40 System Cleaner selektívne rozpúšťa usadeniny bez útoku na kovy v systémoch ústredného vykurovania.

Staršie systémy, ktoré boli liečené na dobu môžu mať existujúce netesnosti, ktoré sú dočasne uzavreté odolné nečistoty. Zariadenia s históriou koróziu chladiča motora by mal byť kyslý vyčistené, ako iné vykurovacie telesá sú pravdepodobne hĺbkovej korózie jám alebo perforáciu.

Staršie zariadenia však možno zlepšiť rozptyl zástavby. Odporúčame neutrálnu hodnotu pH čistiace prostriedky filter Fernox F3 alebo Fernox Powerflushing filtra F5, potom vypláchnuť vodou. Týmto sa odstráni kalových usadenín.

Po kal sa odstráni zo starších zariadeniach, odporúča sa odstraňovanie vodného kameňa sa vykonáva na malom okruhu, vrátane kotla. Aby to bolo možné, všetky vykurovacie telesá by mali byť oddelené od systému je možné odstrániť pomocou kyseliny čistič Fernox DS40 System Cleaner. To by potom mal byť neutralizovaný pomocou Fernox systém Neutraliser na bezpečnú likvidáciu na nečistý. Po čistení, celý systém by mal byť prepláchnuť vodou pred začatím liečby s Fernox Protector F1 na odstránenie príčin hlučné kotla.

FERNOX VYHLÁSENIE COVID -19